W dzisiejszych czasach pytanie, czy naszą pracę, pozycję czy stanowisko może zastąpić sztuczna inteligencja, staje się coraz bardziej istotne. Obecnie jednak sztuczna inteligencja nie posiada osobowości i unikalnego stylu. Pomimo dostępu do świetnych drukarek, które umożliwiają zamówienie dowolnego zdjęcia czy plakatu, wciąż istnieją fani i miłośnicy dzieł sztuki, którzy są gotowi płacić za nie krocie. Jak zatem budować markę osobistą, markę organizacji, która nie będzie podatna na zastępowalność przez sztuczną inteligencję?

Pokazywanie procesu twórczego

Pierwszą kwestią jest pokazywanie procesu twórczego. Aby nadać naszej pracy efektom bardziej ludzkiego wymiaru, musimy pokazywać, w jaki sposób powstają nasze produkty, usługi oraz jak doskonalimy nasze umiejętności. To przekłada się na jakość oferowanych rozwiązań, produktów i usług. Im bardziej zaangażujemy naszą społeczność, interesariuszy w proces twórczy, tym większa szansa, że będą oni chcieli być częścią tego procesu poprzez nabywanie naszych produktów i korzystanie z naszych usług. To coś, czego nie widać w przypadku sztucznej inteligencji, która oferuje jedynie gotowe rozwiązania.

Uświadamianie klienta

Druga kwestia to uświadamianie klienta. Im bardziej nasz klient będzie świadomy różnic pomiędzy naszymi rozwiązaniami a tymi oferowanymi przez sztuczną inteligencję, tym bardziej będzie w stanie dokonać świadomego wyboru. Budowanie świadomości u klienta to proces, który obejmuje zadawanie odpowiednich pytań, budowanie relacji, publikowanie edukacyjnych treści. Wszystko to sprawi, że klient poczuje się bezpiecznie w relacji z nami i będzie chciał korzystać z naszych produktów i usług przez długi czas. Uświadamianie klienta to kluczowy element, który pozwoli nam konkurować z sztuczną inteligencją.

Ludzki wymiar marki

Po trzecie, musimy dbać o ludzki wymiar naszej marki. Choć roboty często są przedstawiane jako istoty fizycznie podobne do człowieka, to jednak najbardziej zakochaliśmy się w możliwości rozmowy z nami. Potrzebujemy interakcji z drugim człowiekiem, bycia wysłuchanym i zrozumianym. Sztuczna inteligencja nigdy nie zrozumie naszych rozterek tak bezpośrednio, jak człowiek. Dlatego utrzymanie ludzkiego wymiaru marki jest kluczowe, musimy pokazywać naszą historię, naszą pracę od kulis. Kim jesteśmy na co dzień? To jest to, czego sztuczna inteligencja nie jest w stanie zaoferować.

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym technologia stale ewoluuje, budowanie marki osobistej i renomy staje się kluczowym elementem dla specjalistów pragnących wyróżnić się w swojej branży. Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji, wiele osób obawia się, że ich praca może zostać zastąpiona przez nowoczesne rozwiązania. Jednak prawdziwą konkurencję stanowią nie same narzędzia, ale inni specjaliści, którzy potrafią wykorzystać te technologie w celu podniesienia jakości swojej pracy i obniżenia kosztów. Dlatego warto zainwestować w rozwój marki osobistej, która pozwoli nam wyróżnić się spośród innych.

Unikalny styl marki

Podstawowym krokiem do budowania marki osobistej jest wypracowanie unikalnego stylu. Sztuczna inteligencja może wspierać nas w różnych dziedzinach, ale to nasza osobowość i podejście do pracy przyciągają klientów. Dlatego warto zgłębiać różne źródła inspiracji, takie jak książki, podcasty czy inne osoby, których styl bardzo cenimy. Lubiąc ich humor i podejście do sprawy, możemy czerpać z nich inspirację, ale zawsze dostosowując ją do naszej autentyczności. Im bardziej skupimy się na wypracowaniu unikalnego stylu, tym bardziej stanowimy charakterystyczną postać, której trudno będzie zastąpić.

Jednak samo wypracowanie unikalnego stylu nie wystarczy. Warto także inwestować w rozwój osobistej marki i renomy. Marka to coś, za co klienci są w stanie zapłacić – komfort, bezpieczeństwo i unikalne doświadczenia. Budowanie marki osobistej wymaga czasu, nakładów finansowych oraz konkretnej strategii działania. Musimy być dyscyplinowani, konsekwentni i cierpliwi. Jednak taka inwestycja opłaca się, szczególnie w obecnych czasach, gdy czołowe korporacje kładą ogromne nakłady na budowanie własnej marki i wzmacnianie zaufania interesariuszy. Budując swoją markę osobistą, możemy przytrzymać wokół siebie kluczowe grupy odbiorców i zyskać przewagę konkurencyjną.

Warto pamiętać, że sztuczna inteligencja i Chat GPT nie są naszą największą konkurencją. To inni specjaliści w naszej branży, którzy potrafią wykorzystywać te technologie w celu podniesienia jakości swojej pracy, standaryzacji i obniżenia kosztów. Dlatego sztuczną inteligencję należy traktować jako przyjaciela i wsparcie, które ułatwia nam pracę, ale równocześnie musimy dbać o nasz unikalny styl. Budowanie marki osobistej w erze sztucznej inteligencji to wyzwanie, ale jednocześnie ogromna szansa na wyróżnienie się i osiągnięcie sukcesu w naszej branży.

https://youtu.be/nI3-8FMXJ3g

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *